April / 2007
02. 04. 2007 | Murska Sobota

Ustanovna konferenca Mestnega ženskega odbora SDS Murska Sobota

Članice Slovenske demokratske stranke, Mestnega odbora Murska Sobota so izrazile željo po ustanovitvi matičnega odbora. Tako je bil v Murski Soboti potekala ustanovna konferenca Mestnega ženskega odbora SDS Murska Sobota, na katero so povabili tudi podpredsednico SDS, predsednico Ženskega odbora in poslanko SDS v evropskem parlamentu dr.Romano Jordan Cizelj, ki je izrazila veliko zadovoljstvo nad dogajanjem v Murski Soboti.

Zastopanost žensk v Državnem zboru in vladi je nizka, še nikoli nismo imeli ženske kot predsednice vlade ali države, podobno je na lokalni ravni. Stvari se sicer popravljajo, a so še zdaleč od kazalcev ostalih držav Evropske unije.

Za uveljavitev žensk na tem področju je potrebno ustrezno družbeno okolje. Ženske so se pripravljene vključevati v politiko in sodelovati pri njenem ustvarjanju. Z ustanovitvijo ženskega odbora je zadovoljen tudi predsednik Mestnega odbora SDS Murska Sobota, župan Mestne občine, ki je prepričan, da je to za stranko zelo pomemben, celo zgodovinski dan.

Ženske so za delovanje v dolgo časa izključno moškem svetu že ustrezno podkovane z znanjem, pridobiti pa si morajo še potrebne izkušnje.

Članice stranke so se preko Ženskega odbora pripravljene čim bolj aktivno vključevati v družabna in politična dogajanja.

Po končani ženski konferenci je Mestni odbor SDS Murska Sobota opravil še redno letno konferenco, na kateri sta dr.Romana Jordan Cizelj in Anton Štihec zaslužnim članom podelila dva bronasta in srebrni znak SDS. Bronasta sta prejela mag.Silva Norčič, prva predsednica novoustanovljenega odbora in Slavko Šabjan, srebrnega pa Karel Šooš.

TV AS Murska Soboota

HI - FI Videostudio d.o.o.
Gregorčičeva ulica 6
SI-9000 Murska Sobota

Telefon: 02/ 521 30 30

Telefax: 02/ 521 30 31


E-pošta: info@tv-as.net

po arhivu novic
po arhivu videa